Според директорът на природен парк “Сините камъни” Иван Иванов на територията на парка има достатъчно обекти, които да привлекат такъв тип интерес.
“Знае се от историята, че край Сливен е имало много манастири. А сливналии си спомнят близкото минало, когато на хълма Свети Георги край града беше запазен едноименният параклис с чешма, там имаше и ресторантски комплекс с име “Манастирчето” и беше обект на посещение всяка седмица и особено в празнични дни от много граждани и гости на града. Поставили сме си за цел на първо време да възстановим тази традиция – всяко свободно време гражданите да използват за посещение на хълма, който е много удобен за бързо излизане сред природата, даващо възможност и за други развлечения. Има проект на общината за възстановяването на комплекса на хълма Свети Георги, доколкото знам през тази година за него ще бъде осигурено и финансиране. Религиозният туризъм е нов, но се разраства в Европа, на Балканите, а вече и в България”, обясни Иван Иванов.
Намеренията на ръководството на парка са заложени в т.нар. План за управление, който е с 10-годишен срок за изпълнение.
На територията на природния парк “Сините камъни” се намират няколко археологически обекта с останки на църкви и манастири, тъй като по времето на Второто българско царство около Сливен са възникнали множество манастири, оформящи Малка Света гора, по подобие на такива манастирски комплекси в Софийско и Търновско.